Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Turistické lokality

      Historicky zajímavé
      Přírodně zajímavé
      Sportovně zajímavé
      Pobytově zajímavé
      Provincie Selangor
      Provincie Perak
      Provincie Penang
      Provincie Kedah & Perlis
       Provincie Negeri Sembilan
      Provincie Melaka
      Provincie Johor
      Provincie Pahang
      Provincie Terengganu
      Provincie Kelantan
      Provincie Sarawak
      Provincie Sabah

 Malajsie - Provincie Negeri Sembilan

Tento stát o rozloze 6.645 km čtverečních se nachází v jihozápadní části Malajského poloostrova. Jeho pobřeží měří 48 kilometrů. Název znamená v překladu „Devět států“, protože se jedná o federaci. Hlavním městem je Seremban, které leží na hlavním železničním tahu a dálnici z KL do Malaky. Východně od Serembanu, v Seri Menanti, stojí překrásný typický dřevěný sultánský palác z roku 1908, sídlo vládce Tuanku Mohammada (do r. 1931). Na pobřeží se nachází jedno z největších a nejznámějších kontinentálních letovisek západu - Port Dickson, s krásnými plážemi, kvalitními hotely a pestrou škálou vodních sportů. Bohužel, voda v této části průlivu již není nejčistší - jezdí sem především obyvatelé Kuala Lumpur.

Tato malá provincie je jedinečná tím, že tu žijí původní obyvatelé jihovýchodní Asie kmen Minangkabau, původem ze Sumatry. Usídlili se zde v 15. století a stále si velmi silně udržují staré zvyky, tradice a vesnické zřízení.


Seremban
Hlavní město Seremban nemá příliš památek. Z těch známějších stojí za zmínku budova státního sekretariátu – Dewan Undangan Negeri, jejíž architektura představuje směsici tradičních a moderních prvků. Naproti stojí budova Istana Besar, v níž bydlí sultán provincie. O něco dále směrem do centra leží státní mešita – Masjid Negeri, jejíchž 9 pilířů symbolizuje devět původních států Negeri Sembilan. V centru města upoutají kostely Church of the Visitation a Methodist Church nebo starý taoistický chrám Liesheng Temple. Odpočinout si můžete v jezerních zahradách, které leží poblíž rezidenční čtvrti vlády. Zajímavé je také muzeum Negeri, které obsahuje unikátní historické sbírky. Město je známé rovněž nádhernými parky.


Další zajímavosti
V blízkosti se nachází město Sri Menanti, kde můžete najít krásný palác Istana Lama. Mnoho turistů vyhledává město Port Dickson. Město jako takové nemá co nabídnout, je však bránou k nádherným plážím, které se táhnou až k Tanjung Tuan (Cape Rachalo). Nachází se zde také původní maják již ze 16. století. Pokud je jasný den, je odsud vidět až na Sumatru.


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy