Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Kdo tu žije? - o lidech

      Obecné informace
      Náboženství
      Národnosti
       Další zajímavosti

 Malajsie - Další zajímavosti

Známé osobnosti
Film
Michelle Yeoh patří mezi nejpopulárnější asijské ženské akční hvězdy. Narodila se ve městě Ipoh v Malajsii. Kromě malajštiny se v dětství naučila také anglicky. V mládí se věnovala atletice a tanci (balet). Studovala na London´s Royal Academy of Dance a získala bakalářský titul v oboru tanec a herectví. Více než hraní lákal Michelle tanec, bohužel kvůli zranění zad nemohla pokračovat a baletní kariéra byla u konce. Po skončení školy v roce 1983 se vrátila zpět do Malajsie. Ten samý rok ji matka přihlásila do soutěže krásy "Miss Malaysia". Současně získala titul "Miss Mooba" v Melbourne. Tady se Michelle poprvé zviditelnila natolik, že se získala smlouvu k reklamní akci spolu s Jackie Chanem. V roce 1988, ve věku 25 let, dokončila film "Easy Money" a provdala se za Dicksona Poona. Jejich manželství dlouho nevydrželo. Po 4 letech se rozvedli. Brzy po rozvodu dostala Michelle nabídku na roli ve filmu Jackieho Chana - Police Story III: Supercop. Michelle byla jediná, které Jackie dovolil dělat vlastní kaskadérské kousky. Protože film měl veliký úspěch v Asii v roce 1992, rozhodla se společnost Dimension Films prosadit tento film také v Americe. To se ukázalo jako dobrý nápad a Michelle brzy dělala jedno interview za druhým. Po tomto úspěchu hrála v dalších filmech jako "The Heroic Trio", "Executioners", "Wing Chun" a v roce 1995 ve dvou filmech "The Soong Sisters" a "Ah Kam: The Stundtwomen.


Literatura
Nejznámějším malajským spisovatelem je Sejarah Melayu, který ovšem psal svá díla v 16. století. Současní umělci nejsou ve světě příliš známí.


Hudba
Tradiční malajská hudba je vzhledem k mnohonárodnostní Malajsii také velmi různorodá a silně ji ovlivňují islámské a čínské prvky. Nejznámějšími typy jsou především:
Hadrah – islámské písně s hudebním doprovodem a někdy také s tancem;
Dondang sayang – romantické písně čínského typu s doprovodem orchestru, rozšířené hlavně v Melace;
Ghazal – ženský zpěv s orchestrem, oblíbený ve státě Johor;
Zikir – náboženské zpěvy.

Tradičním hudebním nástrojem jsou především bubny a bubínky různých druhů a celá řada dalších perkusních nástrojů, které bývají zhotoveny ze dřeva, kokosových skořápek, bambusu nebo mušlí. Tradiční orchestr bývá složen z gongů, xylofonů a bubnů.


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy