Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Kdy je nejlepší tam jet?

      Kalendář zajímavých akcí
      Počasí a podnebí

 Malajsie - Kdy je nejlepší tam jet?

Kdy je nejlepší tam jet?
V Malajsii je teplo a vlhko po celý rok. Do Malajsie se tak dá příjemně cestovat po celý rok. Rozdíl mezi počasím v období hlavní dešťové sezóny mezi říjnem a dubnem a zbytkem roku totiž není příliš výrazný ve většině Malajsie. Výjimku představuje pouze již zmiňované východní pobřeží Malajského poloostrova, kde od listopadu do poloviny února můžeme hovořit o monzunovém období dešťů. Západní pobřeží má však v tomto období jiné počasí. Státy Sarawak a Sabah mají poměrně vysoké srážky po celý rok, ale nejvíce zde prší od října do března.
Většinou se však deště nedají přisoudit určitému ročnímu období, jedinou oblastí, kam přicházejí v podstatě pravidelné monzunové deště, je východní pobřeží Malajského poloostrova. Proto se doporučuje vyhnout se období dešťů od listopadu do ledna na východním pobřeží malajského poloostrova, pokud si chcete v Malajsii užívat sluníčka. Pokud toužíte během svého pobytu na východním pobřeží spatřit želvu, nejvhodnější doba k návštěvě je pak květen – září.

Ani v období dešťů není potřeba se vyhýbat zájezdům do této ostrovní země, neboť prší jen v podvečer nebo ve večerních hodinách. Déšť je teplý a přináší příjemné osvěžení vzduchu.

Průměrná teplota vzduchu činí ve většině oblastí po celý rok přes 30 stupňů, nejvyšší – 32 stupňů je v únoru, březnu a dubnu. Teplota vody se pohybuje od 27 do 29 stupňů Celsia, přičemž nejvyšších hodnot dosahuje obyčejně v dubnu, květnu a červnu.

Po celý rok můžete být svěsky řady zajímavých slavností a svátků, především náboženských, s tradičními zpěvy, tanci atd. Během některých svátků však mohou být některé atraktivní lokality přeplněny a ceny ubytování se mohou zvýšit. Jedná se zejména o konec Ramadánu a nejvýznamnější islámského svátku koncem roku (pohyblivý svátek), Čínský Nový rok a Vánoce. Na tato období si raději zajistěte rezervaci.kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy