Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Turistické lokality

      Historicky zajímavé
      Přírodně zajímavé
       Sportovně zajímavé
      Pobytově zajímavé
      Provincie Selangor
      Provincie Perak
      Provincie Penang
      Provincie Kedah & Perlis
      Provincie Negeri Sembilan
      Provincie Melaka
      Provincie Johor
      Provincie Pahang
      Provincie Terengganu
      Provincie Kelantan
      Provincie Sarawak
      Provincie Sabah

 Malajsie - Sportovně zajímavé

Pěší turistika
Malajsie má jedny z nejlepším podmínek pro pěší turistiku. Tropické pralesy, džungle a nádherné parky se spoustou turistických stezek jsou rájem pro milovníky tohoto sportu. Z míst se doporučuje národní park Taman Negara s jedním z nejzachovalejších deštných pralesů, Endau-Rompin Park a Gunung Mulu v Sarawaku na Borneu. Ve většině národních parků se můžete i ubytovat.


Horská turistika a horolezectví
V Malajsii najdete velké množství hor obklopených nádhernou divokou přírodou a právě ti, kteří rádi hory slézají nebo podnikají náročnější horské túry, se tu s ní mohou detailně seznámit a obdivovat ji. Začátečníci vyhledávají především oblasti Gunung Angsi v Negeri Sembilan, Gunung Jerai v Kedahu a další oblasti na Malajském poloostrově, kde se jedná o lehčí a výborně značené trasy. Pro zkušené je tu výstup na nejvyšší bod Malajského poloostrova – Gunung Tahan (2.187 m).
Provincie Sabah a Sarawak na Borneu disponují výrazně vyššími horami. Gunung Kinabalu ve stejnojmenném národním parku se tyčí do výše 4.093 m a je možné se na něj vydat na horskou túru. Výstup v horní části patří mezi náročnější, je třeba překonávat skalní úseky.


Potápění
Nejlepší podmínky jsou na ostrovech Pulau Perhentian, Pulau Redang, Pulau Tioman a dalších ostrovech souostroví Seribuat. Výhodou Malajsie v tomto směru je, že nabízí dobré podmínky a vysoký standard za výhodné ceny. Singapur, Thajskou nebo Brunej jsou dražší. Z vodních sportu se dále nabízejí vodní lyže.


Golf
Golfová hřiště a parky jsou na vysoké úrovni. Z golfových lokalit se doporučuje Cameron Highlands, Georgetown, ostrov Langkawi nebo Bukit Fraser.


Rybolov
Skvělé podmínky najdete po celém pobřeží. Doporučují se také malajské ostrovy jako Pulau Tioman, Pulau Redang, Pulau Perhentian (provincie Terengganu) a jiné.
Také malajské řeky a jezera jsou domovem více než 300 druhů ryb, z nichž asi 40 druhů se obvykle chytá. Některé druhy dorůstají až do 20 – 50 kg.


Cyklistika
Milovníci cyklistiky si zde určitě přijdou na své. Silnice první třídy mají velmi dobrý povrch, na silnice druhé třídy a do odlehlejšchí oblastí si pořiďte horské kolo. Pro velké vyznavače cyklistiky se doporučuje přepravit si vlastní kola, protože míst, kde by se dala půjčit skutečně kvalitní kola, není mnoho.


Pozorování ptáků
Malajsie je domovem mnoha druhů exotických ptáků, kteří lákají pozorovatele z celého světa. Na Malajském poloostrově jich žije 600 druhů a na Borneu 580 druhů, takže je skutečně co pozorovat. Řada druhů je pro obě území společná, ale některé druhy jsou endemické. Ptáci se hojně vyskytují v deštném pralese, ale i horských porostech nebo v okolí jezer a řek. Ideální podmínky nabízejí některé národní parky, především Taman Negara, kde žije kolem 200 druhů ptáků.


Návštěvy jeskyní
Malajsie disponuje velkým počtem vápencových jeskyní. V řadě z nich se nacházejí archeologické památky připomínající dávné doby v dějinách vývoje člověka, jiné jsou pro svoji mystickou atmosféru využívany jako chrámy, řada je však doposud neprozkoumaná.
K nejznámějším patří Gua Kelam v Perlisu, Batu Caves v Selangoru Gua Tempurung v Peraku a také na Borneu je jich celá řada. V jeskyních žije mnoho zajímavých zvířat. Některé jeskyně je možné bez problémů navštěvovat, jiné vyžadují zkušenosti a průvodce.


Rafting
Rafting je také v Malajsii možné provozovat. Koneckonců tady má bohaté tradice, protože domorodci ve státě Sabah se tímto způsobem dopravovali po staletí. V Sabahu jsou také pro rafting nejlepší podmínky, zejména na řekách Padas a Kiulu, které mají 2. a 3. stupeň obtížnosti. V době dešťů se však rozvodňují, takže sledujte pečlivě počasí a neplánujte cestu do období monzunových dešťů. Na Malajském poloostrově se raftuje na řekách Sungai Sungkai v Peraku, Selangor, Tembeling v Taman Negara a na řadě dalších míst.MalajsieMalajsieMalajsie
kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy