Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

       Nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

 Malajsie - Nebezpečná zvířata

Nebezpečná zvířata
Nebezpečí napadení tygrem nebo jinou šelmou v džungli je v Malajsii minimální. Pozornost je však třeba věnovat zejména hadům.

Vzhledem k tomu, že je zde rozšířena vzteklina, je třeba věnovat pozornost kousnutí nebo poranění způsobenému jakýmkoli zvířetem.

K nepříjemným tvorům jihovýchodní Asie patří např. hnědavé cizopasné pijavky patjat. Jejich kousnutí sice není nebezpečné, ale rána krvácí často i několik hodin.

O malém medvědu malajském se mezi cestovateli mluví jako o velmi nebezpečném zvířeti kvůli jeho sklonu k tvrdému spánku. Je pravděpodobnější narazit na medvěda, který po náhlém probuzení zaútočí než se setkat s opatrným tygrem (Panthera tigris). Místní domorodci přesto mají z tygrů značný respekt a vyprávějí o nedávaných případech napadení člověka.

Malajsie je tropickou zemí, ze tří čtvrtin pokrytou deštným pralesem, vyskytuje se zde velký počet smrtelně jedovatých hadů. Z tohoto důvodu je třeba zvýšené opatrnosti při pohybu v travnatých terénech. Při cestě nízkým porostem se chraňte dlouhými kalhotami, noste vyšší pevnou obuv, nikoliv sandály. K hadům se nepřibližujte a nestrkejte ruce do děr nebo tam, kde by se had mohl ukrývat.

Nepříjemným a velmi nebezpečným živočichem jsou různé druhy komárů. Ochrana před jejich kousnutím je zároveň ochranou před řadou nebezpečných chorob, jako je malárie, japonská B encefalitida, horečka dengue nebo filariáza. Je proto třeba se intenzivně chránit proti komářímu štípnutí, především na venkově a oblastech s výskytem onemocnění. Pokud jedete na vlastní pěst, moskytiéra by měla být zcela jistě součástí vašeho zavazadla. Rovněž tak kvalitní repelent a vhodné oblečení.

Další nebezpečná zvířata se ukrývají pod mořskou hladinou. Opět platí pravidlo, co bezpečně neznáme, toho se nedotýkáme. Nechte si vysvětlit od místních instruktorů potápění nebo dalších informovaných osob, jaké nebezpečí vám v konkrétním místě může hrozit. Někteří živočichové, do kterých byste to ani neřekli, vás mohou nebezpečně kousnout, bodnout nebo žahnout.
Medúzy patří i přes svoji zvláštní krásu k obávaným živočichům většiny moří. Řada z nich má totiž schopnost uštědřit při kontaktu s nimi bolestivé popáleniny. Žahnutí způsobené medúzou je velmi bolestivé a špatně se hojí. Některé druhy mořských ježků nebo hvězdic a dalších živočichů jsou také jedovaté.


Nebezpečné rostliny
Pokud budete chtít konzumovat některou rostlinu nebo její plody, nejprve si ověřte, zda je poživatelná. Setkáte se totiž s obrovským množstvím rostlin a plodů, které jste asi nikdy neviděli, a mohlo by se stát, že narazíte právě na jedovatou.

Velmi nebezpečnými rostlinami jsou v Malajsii také ty, ze kterých se vyrábějí drogy, vzhledem k místním nesmírně přísným protidrogovým zákonům a vysokým trestům.


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy