Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
       Osobní bezpečnost

 Malajsie - Osobní bezpečnost

Z bezpečnostního hlediska patří Malajsie stále k poměrně bezproblémovým zemím v regionu Jihovýchodní Asie. Muslimská Malajsie zůstala i po 11. září 2001 standardní bezpečnou zemí. Malajsijským bezpečnostním složkám se doposud daří vést boj proti skupinám potenciálních teroristů z řad militantních muslimů. Vnitropolitická a bezpečnostní situace v Malajsii je stále klidná. Dle dostupných informací v současné době neexistují žádná omezení pohybu či pobytu pro občany ČR v Malajsii z hlediska bezpečnostního či zdravotního. Předpokládají se pouze zpřísněné vstupní a výstupní kontroly na hranicích včetně kontroly cestovních dokladů.

V posledních letech se situace poněkud zhoršila vlivem předešlé ekonomické krize v Malajsii a vlivem současné hluboké krize v Indonésii. Zejména nelegální přistěhovalci z Indonésie jsou častými aktéry pouličních loupeží.

Zastupitelský úřad České republiky se sídlem v Kuala Lumpur nedávno upozornil české turisty, pobývající v Malajsii, na v poslední době se množící případy okradení.
Scénář krádeže je víceméně identický – jedoucí motocyklisté vytrhnou oběti (zpravidla ženě) při jejím míjení příruční tašku, kabelku apod. s cestovními doklady, finanční hotovostí, letenkami, kreditními kartami apod. a v mžiku zmizí v hustém silničním provozu. Předmětem krádeží jsou také videokamery a fotoaparáty. Žádaným artiklem na místním černém trhu jsou také cestovní pasy turistů. Možnost identifikace či dopadení pachatelů je minimální. Obdobné případy se stávající i na přechodech pro chodce. Věnujte proto zvýšenou pozornost svým zavazadlům při pohybu v exponovaných místech a všímejte si pohybu motocyklistů ve svém bezprostředním okolí. Vyplatí se nosit doklady a peníze v taštičce na krku pod oděvem. Rovněž ošuntělá zavazadla a batohy nepřitahují zloděje tolik jako kabelky luxusního vzhledu.


Doporučujeme dodržování základních bezpečnostních pravidel:
- neukazovat obsah peněženky,
- nenosit veškeré finanční prostředky pouze na jednom místě,
- v nočních hodinách se vyhýbat neosvětleným ulicím,
- využívat bezpečnostních schránek v hotelích,
- neopouštět zavazadla bez dozoru,
- neoblékat se zvlášť draze nebo výstředně,
- nenosit drahé šperky, výrazné náušnice a hodinky,
- nenosit v příručních zavazadlech společně s fotografickým přístrojem nebo kamerou doklady, peníze a karty,
- vyhýbat se tlačenici,
- nedávat se do řeči s cizími lidmi.

Doporučujeme vám pořídit si kopie všech vašich dokladů a uložit je na více různých míst. Jste tak pojištěni, pokud by se vaše doklady ztratily nebo byly ukradeny.
Důležité jsou především: kopie pasu (stačí pouze stránka s fotografií a s údaji o čísle pasu a jeho platnosti), víz, cestovních šeků, cestovního a zdravotního pojištění, řidičského průkazu, osobních kontaktních adres, čísel kreditních karet (včetně čísel k jejich zablokování) a také letenek. Kopie uložte odděleně od vašeho pasu a peněz. Osvědčilo se přidat k nim i určitou menší „pohotovostní“ sumu peněz.

Malajské úřady tvrdě postihují trestné činy spojené s výrobou, pašováním a distribucí narkotik, často jsou ukládány i tresty smrti, takže drogám se rozhodně vyhněte!


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy