Provozovatel:


Navigace - Malajsie
Dovolená Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Last minute Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Informace Malajsie       Hospodářství

      Všeobecné info
       Průmysl
      Zemědělství

 Malajsie - Průmysl

Průmysl má hlavní úlohu v ekonomice. Je velmi rozmanitý, zahrnuje výrobu pneumatik, elektroniky, plastů, textilu a výrobků z kaučuku i dřeva. Někteří odborníci předpovídají, že se Malajsie brzy stane jednou z ekonomických velmocí východní Asie. Rozvíjí se produkce na bázi vysoce vyspělých technologií. Průměrně se podílí 45 % na tvorbě HDP. Obsáhl již všechny základní odvětví. Dominuje výroba spotřební elektrotechniky (zejména radiopřijímačů a televizorů) a počítačové elektroniky, většinou na principu zhodnocení dovážených komponentů a jejich vývozu. Strojírenství montuje automobily, staví lodě a podobně. Domácí suroviny zhodnocuje průmysl potravinářský, textilní, gumárenský, dřevozpracující, hutní. Největším bohatstvím je ropa a zemní plyn těžené v Sarawaku a Sabahu, jejichž export zajišťuje 15 % příjmů. 85 % elektřiny se vyrábí právě spalováním ropy a plynu. Malajsie je stále druhým největším světovým producentem cínu. Těží se také bauxit, rudy mědi, stříbro a minerály vzácných kovů.
Růst zaznamenává také stavebnictví.
Cestovní ruch je rovněž významným zdrojem příjmů. Ročně přijíždí kolem 8 milionů turistů.


Do ČR se z Malajsie dováží elektrická zařízení, přístroje a spotřebiče, elektronky, rentgenky, diody, tranzistory, kancelářské stroje a zařízení k automatickému zpracování dat, zařízení k telekomunikaci a záznamu a reprodukce zvuku, rozhlasové přijímače, textilní příze, přírodní kaučuk, polyacetáty, polyetery a epoxidové pryskyřice, hřebíky, šrouby, matice, svorníky a nýty, televizory a příslušenství, elektrické přístroje ke spínání obvodů, odpory, tuky a oleje.


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy